close
Sari la conținut

O familie modernă

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
(Redirecționat de la Modern Family)

Modern Family
Gensitcom
documentar fictiv[*]
serial TV cu temă LGBT+[*]  Modificați la Wikidata
Creator(i)Christopher Lloyd[*]
Steven Levitan[*]  Modificați la Wikidata
ActoriTy Burrell[*] (Phil Dunphy[*][[Phil Dunphy (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])
Sarah Hyland[*] (Haley Dunphy[*][[Haley Dunphy (character on American sitcom Modern Family)|]])
Jesse Tyler Ferguson[*] (Mitchell Pritchett[*][[Mitchell Pritchett (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])
Sofía Vergara (Gloria Pritchett[*][[Gloria Pritchett (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])
Ed O'Neill (Jay Pritchett[*][[Jay Pritchett (character in American sitcom Modern Family)|]])
Julie Bowen[*] (Claire Dunphy[*][[Claire Dunphy (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])
Ariel Winter (Alex Dunphy[*][[Alex Dunphy (character on American sitcom Modern Family)|]])
Nolan Gould[*] (Luke Dunphy[*][[Luke Dunphy (fictional character from sitcom Modern Family)|]])
Rico Rodriguez[*] (Manny Delgado[*][[Manny Delgado (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])
Aubrey Anderson-Emmons[*][[Aubrey Anderson-Emmons (actriță americană)|]] (Lily Tucker-Pritchett[*][[Lily Tucker-Pritchett (fictional character from sitcom Modern Family)|]])
Jeremy Maguire[*][[Jeremy Maguire (actor american)|]] (Joe Pritchett[*][[Joe Pritchett (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])
Eric Stonestreet[*] (Cameron Tucker[*][[Cameron Tucker (fictional character on the American sitcom Modern Family)|]])[1]
Reid Ewing[*][[Reid Ewing (American actor and musician)|]] (Dylan Marshall[*][[Dylan Marshall (character on American sitcom Modern Family)|]])[1]
Justin Kirk[*][1]
David Cross[*][1]
Philip Baker Hall[1]
...încă 91  Modificați la Wikidata
Țară de origine Statele Unite ale Americii[2]  Modificați la Wikidata
Limbă(i)limba engleză[2]  Modificați la Wikidata
Nr. de sezoane11  Modificați la Wikidata
Nr. de episoade250  Modificați la Wikidata (list of Modern Family episodes[*][[list of Modern Family episodes (articol-listă în cadrul unui proiect Wikimedia)|]]  Modificați la Wikidata)
Producție
LocLos Angeles  Modificați la Wikidata
Difuzare
Canal originalAmerican Broadcasting Company  Modificați la Wikidata
Difuzare originală 

Modern Family (O familie modernă) este un sitcom de familie american creat de Christopher Lloyd și Steven Levitan pentru American Broadcasting Company (ABC). Difuzat prima dată pe 23 septembrie 2009, serialul urmează viața lui Jay Pritchett și a familiei sale, toți locuind în suburbiile Los Angelesului.

Distribuție și personaje

[modificare | modificare sursă]
Distribuția serialului

[3]

  1. 1 2 3 4 5 „Modern Family” (în cehă). Česko-Slovenská filmová databáze[*]. . Wikidata Q3561957.
  2. 1 2 „Modern Family” (în germană). Fernsehserien.de[*]. Wikidata Q54871129. Accesat în .
  3. (en) Modern Family reviews.

Legături externe

[modificare | modificare sursă]